Nahrávám...
Zpět

PŘEBOR ČR STAVEBNÍCH ŠKOL V IN LINE

Přebor ČR stavebních škol v in-line bruslení

Je už tradicí, že naše škola pořádá, z pověření sportovní komise Odborového svazu Stavba, přebor ČR stavebních škol v in-line bruslení“.

Tak tomu bylo i v tomto roce, v úterý 23. 5. se uskutečnil již 8. ročník, který se konal na asfaltovém oválu Sportovní haly ve Stochově.
Soutěž spočívala v pěti disciplínách, které se započítávají do soutěže družstev, kdy závodníci
absolvují postupně závod na 8 – 6 – 4 – 2 kola a štafety 4 – 2 – 2 – 4 kola.
Výsledky umístění z jednotlivých soutěží se sčítají a vítězí škola s nejnižším počtem bodů.
Součástí přeboru ČR je od 3. ročníku i soutěž dívek základních a středních škol
kdy dívky absolvují stejné soutěže jako chlapci avšak na poloviční vzdálenost.

V letošním roce byla účast družstev nejvyšší v celé historii soutěže. Zúčastnily se školy
ESOZ Chomutov (chlapci i dívky), SOŠ a SOU Beroun 2 – Hlinky (chlapci), SŠT Praha, Zelený pruh (chlapci), SPŠ Otrokovice (dívky), SZŠ a VOŠZ Kladno (dívky družstvo „A“
a „B“), SPŠS a SOŠST Ústí n. Labem (chlapci), SŠSaS Teplice (chlapci), ZŠ Jince (dívky), ZŠ Nové Strašecí (dívky) a domácí SŠSaŘ Stochov (chlapci i dívky).
Naší školu reprezentovali: Soto Lucas Jacobs 1KC, Urbánek David 1KC, Hovorka Ondřej 1IN, Pucherna Petr 2KC a Kočí Martin 3HT, Makovcová Ludmila 3GA, Hakličková Andrea 3KO, Peroutková Gabriela 3KO a Rudková Kristýna 4GA

Vítězná družstva na prvních třech místech obdržela pohár, diplom, účastnický list
a věcné ceny, rovněž i další účastníci byli odměněni diplomem, účastnickým listem
a upomínkovými předměty.

V soutěži chlapců se umístilo na  1. místě družstvo  Berouna, na 2. místě družstvo  Teplic  
a na 3. místě družstvo  Ústí n. Labem.

Na 1. místě v soutěži dívek se umístilo „A“ družstvo Střední zdravotnické školy v Kladně, před družstvem Střední školy služeb a řemesel Stochov a ZŠ Nové Strašecí.

Součástí závěrečného ceremoniálu, mimo vyhlášení nejlepších, bylo i vyhlášení nejlepšího sportovce naší školy v letech 2013 – 2017, kterým se stala Kristýna Rudková ze 4GA.

Všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu závodů, organizátorům, za přípravu
a soutěžícím za odvedené sportovní výkony, patří velké poděkování.

Mgr. Bohuslav Dytko, učitel